Jak vypadá lekce yogy v našem studiu?

Budete praktikovat jógové polohy, pod dohledem zkušeného lektora jógy, který vám poradí a případně doporučí modifikace ásan a celé by to mělo vést k fyzické a psychické pohodě. Přejeme vám, aby se pro vás stala jóga denní potřebou, dodávající klid a harmonii, ale zároveň vás nabíjela energií.

Co budete na lekci potřebovat? Co si vzít na sebe?

Oblečení: co nejjednodušší (ženy: legíny nebo kraťasy, tílko, sportovní podprsenka; muži: kraťasy, triko)
Podložku na cvičení (můžete si ji ale u nás i zapůjčit)
2 ručníky (1 větší na podložku a 1 do sprchy)
Lahev s vodou (když zapomenete, můžete si ji u nás zakoupit)

Boty nepotřebujete, cvičíme naboso.

A co jíst? Dozvíte se ZDE.

S jakou yogou nejlépe začít?

První si vyberte, zda chcete cvičit v teple (tedy jóga HOT), nebo v sále s pokojovou teplotou. Obojí je skvělé, ale zároveň to přináší trochu něco jiného. Přečtěte si více v části „Rozdíl mezi cvičením v teplém sále a v sále pokojové teploty„.

Dá se říci, že v našem studiu nerozlišujeme na začátečníky a pokročilé. Možná spíš na pilné studenty a ty, kterří to mají „na pohodu“. Yoga je hlavně cesta na celý život. Každý jsme v nějaké fázi a něco z yogy vždycky zvládneme.  A je přece úžasné vidět, jak se posouváme z místa na místo a někdy nám to jde víc a někdy méně.

Rozdíl mezi cvičením v horkém sále a v sále pokojové teploty

Cvičení v teplém sále

Většina lekcí yogy v našem studiu probíhá v teplém sále – v sále vyhřátém na 37°C. Což znamená, že teplota sálu je jako teplota lidského těla. Svaly se během chvíle dokonale zahřejí a klienti mohou jít okamžitě v jógových polohách do hloubky a tím mnohem intenzivněji a hlouběji pracovat se svým tělem.

Cvičení v teplém sále (neboli bikram yoga) také umožňuje posilovat kardiovaskulární systém, zlepšuje se srdeční tep. Při cvičení dochází k okysličení celého organismu a zlepšuje se krevní oběh.

Během cvičení se také vyplavují toxické látky z těla a dochází k očistě jak vnitřních orgánů, tak i kůže. Také se velmi účinně formuje a zpevňuje postava.

Navíc si posilujeme naši mentální sílu. Při cvičení se nemusíme vždy cítit komfortně, ale důležité je, abychom se komfortně a hlavně zdravě cítili venku, v běžném životě.

Cvičení v sále pokojové teploty

Možná se tolik nezpotíte, ale o to více budete mít času nejen na cvičení těla, ale i mysli. V józe je fyzické cvičení doplněno o cvičení duševní, s cílem dosáhnout klidnějšího a uvolněnějšího stavu mysli. Chcete-li zlepšit duševní stav, tak tomu yoga prospívá prostřednictvím uklidňujících dechových cvičení, a v některých případech pomocí meditace. Kombinace těchto fyzických a duševních cvičení vede k několika velkým benefitům.

Zvyšuje se flexibilita, zlepšuje se držení těla, rovnováha, oběhový systém, výdrž. Při józe snižujeme nejen hmotnost, ale hlavně stres. Snížením stresu ve vašem životě zlepšíte svoje zdraví a kvalitu života. Navíc vám yoga dodá sílu nejen fyzickou, ale i mentální.

A pokud trpíte nějakými chronickými chorobami, yoga pomáhá udržet jejich příznaky na uzdě, nebo zmírnit některé z bolestí, kterou pravidelně zažíváte. Chronická onemocnění, jež mohou být zmírněna pomocí yogy, jsou například poruchy spánku, deprese a úzkosti.

Jdu na jógu poprvé, co mi doporučíte?

Na první lekci přijďte o 15 minut dříve. Zkušený lektor vás seznámí s průběhem lekce, případně mu sdělíte zdravotní komplikace, které by vám mohly vadit při správném provádění jógových ásan.

Mohu před jógou jíst?

Samozřejmě, že můžete, ale s těmito opatřeními.

Najezte se nejpozději 1 hodinu před lekcí a během dne dbejte na správný pitný režim.

Pokud půjdete na ranní lekci, lehce se nasnídejte, nechoďte na lačno. Dostatečně doplňujte tekutiny během předchozího dne.

Co nejlépe jíst před cvičením, se dozvíte zde.

Co získáte pravidelným cvičením yogy?

Abychom fyzické i mentální tělo udrželi ,,na živu“, pro schopnost chtít se vnímat a vnímat se. Budete-li intenzivně praktikovat jógové polohy, měly by vám pomoci k fyzické a psychické pohodě.

Nemůžeme pracovat s tělem a přitom nepracovat s myslí. Když narazíme na nějaké omezení – na překážku našeho fyzického cvičení – zjistíme, že fyzická stránka jenom zrcadlí naši psychickou stránku. Mysl a tělo mohou uvíznout ve vyjetých kolejích, které nám způsobují nepohodlí, stres a zatuhnutí.
Znáte to…jauuuu…podkolení šlachy! To je výzva, ne? Nebo zkruty, stoj na hlavě…

Nespokojenost se životem se projevuje v mnoha podobách. Její konkrétní vyjádření je pro každého z nás jedinečné. Ale jóga nám poskytuje prostor, kde se můžeme osvobodit.

Proto zkuste něco nového, už dále neprohlubujte návyky těla a mysli. Nesnažte se vyhýbat zatuhlosti tím, že budete zůstávat v polovičaté variantě pozice. Prodýchejte ji! Ne silou, ale moudrostí, a uvidíte, co se stane.

Naším přáním je, aby se pro vás stala jóga denní potřebou, dodávající klid a harmonii, ale zároveň vás nabíjela energií.

Nabízíte individuální a privátní lekce?

Ano, nabízíme i privátní lekce, kdy se vám přizpůsobíme jak časem, tak náplní lekce. Více informací najdete zde.

Akceptujete kartu Multisport?

Ano, více se dozvíte v ceníku.

Mohu u vás zakoupit dárkový voucher?

Ano, více se dozvíte v ceníku.